Підбито підсумки апробації навчального посібника «Використання нетрадиційної сировини в кулінарії: мікрозелень»

В області за професією «Кухар» формується новий зміст професійної підготовки кваліфікованих робітників відповідно до нового стандарту професійної (професійно-технічної) освіти орієнтованого на результати навчання.

Протягом лютого-травня 2022 року в форматі змішаного навчання проводилась апробація навчального посібника «Використання нетрадиційної сировини в кулінарії: мікрозелень» викладача професійно-теоретичної підготовки Шосткинського вищого професійного училища Наталії ШАТСЬКИХ. В апробації брали участь викладачі, майстри виробничого навчання та здобувачі освіти Білопільського вищого професійного училища, Сумського центру ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу, Сумського міжрегіонального вищого професійного училища та Шосткинського вищого професійного училища у співпраці з учнями Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 та за підтримки роботодавця Мікоян І.В. МісгоСгееп Шостка.

Теоретичні відомості посібника здобувачі освіти опановували на факультативних онлайн-курсах, професійні компетентності набували під час виконання лабораторно-практичних робіт у лабораторіях закладів та самостійно в домашніх умовах. Учні експериментували, вирощували мікрозелень із різних сільськогосподарських культур, порівнювали смакові властивості вирощених молодих паростків, складали технологічні картки та готували страви з мікрозелені. Поєднання нових смаків, оригінальний зовнішній вигляд і сучасні рецептури надихали здобувачів освіти на креативну подачу кожної з обраних страв.

Підбиваючи підсумки проведених досліджень із питань застосування мікрозелені в харчуванні, учасниками зроблено висновок, що вона є цінною продовольчою сировиною, джерелом поживних та корисних речовин. Мікрозелень може знайти застосування в оновленому меню за системою Євгена Клопотенка та є продовженням реформи про здорове харчування. Використання матеріалів навчального посібника забезпечує високу пізнавальну активність здобувачів освіти, формує здатність самостійно навчатися та вирішувати виробничі ситуації як під час очного, так і дистанційного (змішаного) навчання.

Доцільно в новому навчальному році включати додаткові професійні компетентності «Використання нетрадиційної сировини в кулінарії: мікрозелень» у зміст професійної підготовки фахівців за професіями: «Плодоовочівник», «Кухар», «Кухар дитячого харчування», «Кондитер», «Майстер ресторанного обслуговування» та вивчати матеріал посібника на факультативних курсах.

З матеріалами навчального посібника та його апробації можна ознайомитися на Сайті Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області та  на сторінці Інформаційно-методичного порталу в розділі «Громадське харчування» (професія «Кухар», розділ «Навчальні відео») .

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Translate »