Чергове засідання навчально-методичної ради

Засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області відбулося 27 вересня 2021 року. Під час заходу були розглянуті та обговорені питання:

1. Методичний супровід громадянського виховання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

2. Виконання Плану заходів щодо підвищення якості навчання та підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО у 2020/2021 навчальному році.

3. Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів за новими професіями.

За результатами обговорення першого питання було надано пропозиції щодо вдосконалення громадянського та національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання, а саме:

— забезпечити якісний рівень національно-патріотичного виховання учнівської молоді;

— удосконалювати педагогічні форми і методи навчання молоді основам військової справи;

— виховувати учнівську молодь на патріотичних, історичних та бойових традиціях українського народу.

Відповідно до Плану заходів щодо підвищення якості навчання та підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО у 2020/2021 навчальному році було проведено серію навчальних вебінарів для викладачів предметів загальноосвітньої підготовки, під час яких надано практичні методичні поради щодо підготовки до ЗНО з  використанням сучасних освітніх технологій.

У 2021 році 1503 учні завершили здобуття повної загальної середньої освіти в закладах П(ПТ)О. Для участі у ДПА у форматі ЗНО було зареєстровано 1493 учні.

ДПА у формі ЗНО склало 17 учнів із двох закладів освіти (Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу (16), Кролевецьке ВПУ (1).

У поточному році 293 учні з 24 закладів П(ПТ)О виявили бажання складати ЗНО для вступу у заклади вищої освіти.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини щороку забезпечують підготовку майже 4 тис. кваліфікованих робітників за 134 професіями. Протягом 2020-2021 року проліцензовано 13 нових професій. За результатами моніторингу роботодавців, спостерігатиметься значне підвищення попиту роботодавців на професії з напрямів промисловості, лісового господарства, значне зниження попиту на професії з напрямів будівництва, громадського харчування.

Професії, за якими прогнозується найбільша потреба в робітниках на підприємствах області у 2022-2023 рр.

Галузь економіки
Промисловість (електромонтери, електрозварники, токарі, токарі – розточувальники, токарі-карусельники, фрезерувальники, шліфувальники, стругальники, котельники, оператори верстатів з програмним керуванням слюсар з механоскладальних робіт, слюсар із складання металевих конструкцій, слюсарі з ремонту обладнання, газорізальники, слюсарі — збиральники тощо)
Будівництво (слюсарі з ремонти обладнання, слюсарі з ремонту компресорів, маляри, штукатури, лицювальники-плиточники, муляри тощо)
Сільське господарство (трактористи, плодоовочівники, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування тощо)
Транспорт (слюсарі з ремонту рухомого складу, водії тощо)
Торгівля (продавці продовольчих і непродовольчих товарів, касири тощо)
Інформаційні й комунікаційні технології (обліковці, секретарі, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення тощо)
Легка промисловість (кравці, закрійники, швачки тощо)
Громадське харчування (кухарі, кондитери, офіціанти, бармени, пекарі тощо)
Сфера послуг (перукарі, візажисти, бровісти, манікюрниці, агенти з організації туризму, фотографи тощо)
Лісове господарство (лісник, вальник лісу тощо)

Наступне засідання навчально-методичної ради відбудеться в грудні 2021 року.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Translate »