Українське суспільство потребує громадян, котрі володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислять та аналізують інформацію, розуміють значення права, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям. Цим умінням навчають й викладачі предмета «Громадянська освіта». Саме тому в режимі онлайн 15 травня 2020 року проведено тригодинний семінар-навчання «Новітні підходи у викладанні предмета «Громадянська освіта» в реаліях сьогодення».
Модератором заходу Галиною ДОКТОРОВИЧ, методистом НМЦ ПТО у Сумській області, порушено ряд важливих питань у викладанні предмета та до обговорення запрошено і науковців. Автори підручників «Громадянська освіта» Тетяна МЕЛЕЩЕНКО та Тамара БАККА звернули увагу викладачів на формувальне оцінювання як інструмент розвитку громадянських компетентностей та розвиток медіакомпетентності викладача громадянської освіти в умовах дистанційного навчання. Світлана МОЦАК, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, розповіла про інтерактивні методи під час викладання теми «Особливості вивчення розділу громадянської освіти «Права і свободи людини».
Досвідом використанні сервісу learning apps та організації гурткової та позакласної роботи з учнями поділився Ярослав ГРЕБІНИК, викладач суспільних дисциплін ДНЗ «Сумське міжрегіональне ВПУ». Учасники семінару обмінювалися досвідом, окреслили плани на майбутнє, визначили перспективи та головні принципи відбору інноваційних підходів при викладанні предмета «Громадянська освіта».