Відкритий діалог влади, освітян та роботодавців відбувся 01 грудня 2021 року на базі державного професійно-технічного навчального закладу «Недригайлівське вище професійне училище» за для обговорення питання формування кадрового потенціалу сільськогосподарської галузі в контексті реформування професійної (професійно-технічної) освіти області.
У заході брали участь генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина ШУМІК, державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій КОВАЛЕНКО, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олена БОЙКО, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр МАСЛАК, депутати Сумської обласної ради Віра ЛАВРИК і Тетяна ЄВДОКИМОВА, голова Роменської районної державної адміністрації Денис ВАЩЕНКО, представники Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, голови територіальних громад, роботодавці, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти сільськогосподарського профілю.
Модерувала захід директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА. Посадовець наголосила на важливості ролі територіальних громад у формуванні людського капіталу, необхідності консолідації їх зусиль з підприємствами в питаннях щодо робітничих кадрів та оптимальної мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб своїх територій. Вона закликала учасників напрацювати дорожню карту по підготовці кадрів для сільськогосподарської галузі.
Ірина ШУМІК відзначила, що Сумська область одна із перших розпочала проведення діалогових консультацій з роботодавцями, поділилася планами Міністерства освіти і науки України щодо необхідності оновлення стандартів з професій, зокрема професії «Тракторист», та готовністю підтримати домовленості на місцях урядовими рішеннями.
Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олена БОЙКО акцентувала увагу, що питання розвитку профтехосвіти з фокусом на галузі, які є ключовими для регіону, є пріоритетом, особливо формування кадрового потенціалу для сфери сільського господарства і переробної промисловості. Наголосила, що в сучасному світі технології, методи динамічно змінюються, тому від готовності виробництва та закладів професійної освіти до змін залежить успішність економіки регіону. Управлінець акцентувала увагу на готовності регіональної влади стимулювати та допомагати підприємствам, які беруть участь у підготовці кваліфікованих робітничих кадрів.
Учасники заходу та спікери підтримали позицію, що запорукою якісної підготовки робітничих кадрів є взаємодія органів місцевої влади, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та роботодавців, запровадження принципів багатоканального фінансування всіх зацікавлених сторін у підготовці кадрів, формування ефективної мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, активізації спільних зусиль щодо оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, залучення стейкхолдерів до популяризації робітничих професій, зокрема сільськогосподарської галузі.