Проблемні питання організації освітнього процесу на початку навчального року обговорено під час семінар-наради

Питання виконання регіонального замовлення, результати вивчення відповідності штатних розписів та тарифікаційних списків у закладах П(ПТ)О області обговорено 29 вересня 2022 року під час семінар-наради з заступниками директора з навчально-виробничої, навчально-методичної роботи та методистами.   

Наталія САМОЙЛЕНКО, директор НМЦ ПТО у Сумській області, ознайомила присутніх з аналізом складання освітніх програм підготовки кваліфікованих робітників, програм факультативних занять та гурткової роботи на 2022/2023 навчальний рік, звернула увагу на типові помилки при формуванні змісту програм, недотримання зразків, запропонованих методичним центром,  неправильне погодження та затвердження, розроблення пакету навчально-планувальної документації груп, сформованих понад державне замовлення, організації виробничого навчання та виробничої практики в цих групах. 

Олена МАТВІЄНКО, методист НМЦ ПТО у Сумській області, проінформувала присутніх про виконання регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та фахових молодших бакалаврів, завершення набору у 2022 році, здійснення добору в некомплектні групи. Особливу увагу звернула на формування груп понад регіональне замовлення, акцентуючи на вимогах та загальних правилах комплектування груп. Повідомила про внесення змін до Типових правил прийому до закладів П(ПТ)О.  

Єлизавета ЯЩЕНКОВА та Оксана ВАСИЛЕНКО, методисти НМЦ ПТО у Сумській області, вказали на важливість урахування ліцензійного обсягу при комплектуванні навчальних груп та фахового рівня педагогічних працівників при складанні тарифікаційних списків у закладах П(ПТ)О та помилки, що були допущені при цьому. Повідомили про особливості організації курсового підвищення кваліфікації педпрацівників у 2022/2023 навчальному році, збереження архівних документів у закладах освіти, особливо що стосується особових справ учнів. 

Віктор СКИБА, заступник директора з методичної роботи, наголосив на своєчасності та оперативності при розробленні робочих навчальних планів та освітніх програм, використання запропонованих методичним центром відповідних зразків та методичних рекомендацій. Підбив підсумки ефективності розподілу варіативного компоненту на факультативні заняття та консультації,  визначення  кількості та встановлення годин на гурткову роботу. 

  Ольга БЄЛІК,  заступник директора Центру фінансово-економічного моніторингу, матеріально-технічного забезпечення та координації діяльності закладів, повідомила про стан фінансового забезпечення освітнього процесу, особливості розрахунку вартості підготовки кваліфікованих робітників понад державне замовлення, закріплення майстрів за групами та розподіл педагогічного навантаження серед викладачів закладу. Вказала на нераціональність розподілу педагогічного навантаження серед керівного складу закладу під час складання штатних розписів.  

Галина ДОКТОРОВИЧ, методист НМЦ ПТО у Сумській області, проаналізувала плани заходів щодо військово-патріотичного виховання здобувачів освіти в закладах П(ПТ)О області, звернула увагу на  особливості їх складання та  планування в період воєнного стану. 

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Translate »