Читацька компетентність учнів – це результат виховання й освіти. Читання є основою багатьох видів діяльності людини та впливає на загальний рівень культури, освіти й моральності в суспільстві, на стан економіки. Тому надзвичайно важливо розвивати читацьку компетентність здобувачів освіти в закладах П(ПТ)О. Саме це питання обговорено 16 березня 2023 року під час семінару-практикуму із викладачами української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарями закладів П(ПТ)О.
Шляхи удосконалення сучасних форм і методів роботи для розвитку читацьких компетентностей учнів, особливо в умовах змішаного (дистанційного) навчання, питання створення сучасного комплексно-методичного забезпечення предметів, сучасної електронної бібліотеки, упровадження інформаційних технологій в освітній процес обговорили Ольга СМОЛЕНКО та Юлія ВИСОЦЬКА, методисти НМЦ ПТО у Сумській області.
Під час заходу роботу бібліотеки Сумського державного університету (https://library.sumdu.edu.ua/uk/) як потужного інформаційного центру сучасності презентувала Лариса ОНИКСИМОВА, завідувач філії бібліотеки Сумського державного університету, та поділилася основними напрямами й змісті науково-методичного забезпечення бібліотеки.
Досвід роботи щодо використання сучасних форм і методів, розвитку читацької компетентності здобувачів освіти на уроках літератури, формування читацької компетентності учнів засобами інноваційних технологій в умовах бібліотеки закладу освіти презентували Лариса РУДЕНКО, викладач української мови та літератури, та Тетяна КУКСА, викладач зарубіжної літератури, бібліотекар Білопільського вищого професійного училища.
У рамках заходу Наталія ПОНОМАРЕНКО, доктор філософії, медіа тренер, викладач відокремленого структурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету», провела для педагогічних працівників заняття з елементами тренінгу «Читацька компетентність і медіаграмотність: випробуваннята нові можливості» та поділилися сучасними інструментами і вправами для посилення навичок, необхідних для досягнення успіху.
Під час онлайн-спілкування з учасниками заходу обговорено питання реалізації обласного літературно-дослідницького проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі», роботу над яким розпочато в жовтні 2022 року.
Юрій П’ЯТАЧЕНКО, старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», обговорив тему професій у творах українських та зарубіжних письменників.
Викладачі української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарі закладів П(ПТ)О презентували результати роботи над І та ІІ етапами проєкту «Створення буктрейлера професій у літературі». Наступний етап реалізації проєкту – оформлення матеріалів дослідницької роботи у форматі кроссенсу, інтелект-карт, пазлів, віртуальних екскурсій.