Для майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки будівельного профілю за професією «Штукатур» 31 жовтня 2023 року проведено семінар «Оштукатурювання поверхонь: особливості процесу і вибору обладнання».
Основною вимогою сучасності в будівництві є постійне підвищення ефективності та якості проведення будівельних робіт.
На сьогодні надзвичайно важливим є питання відновлення будівель та споруд, що постраждали внаслідок військових дій. І завданням для педагогічних працівників є підготувати кваліфікованих робітників, які б володіли широким спектром знань, вмінь та навичок штукатурних робіт.
Виконання робіт потребує не тільки наявність ручного інструменту та пристосувань, а і спеціального обладнання для приготування і транспортування розчину до місця використання. Саме за цим напрямом була спрямована робота з учасниками заходу профільного методиста НМЦ ПТО у Сумській області Віти ЛУБИНЕЦЬ, яка ознайомила з видами машин та агрегатів, перевагами та недоліками машинного штукатурення, визначила особливості процесу виконання робіт за допомогою штукатурних агрегатів та яким чином підібрати необхідне обладнання для штукатурення.
Особливу увагу було приділено обговоренню питання щодо організації та проходження стажування педагогічних працівників за професією «Штукатур» на базі НПЦ закладів П(ПТ)О. У червні 2023 року на базі навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Опоряджувальник будівельний», «Лицювальник-плиточник», «Монтажник систем утеплення будівель» ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» вже 10 педагогічних працівників пройшли стажування з технології виконання опоряджувальних робіт при застосуванні сучасного будівельного обладнання.
Майстри виробничого навчання Олександр БУБЛИК, ДНЗ «Білопільське вище професійне училище», Оксана ОТЮСЬКО, ДПТНЗ «Путивльський професійний ліцей», поділилися своїми враженнями про участь у стажуванні: отримання нових навичок у напрямі механізації штукатурних робіт, самостійна підготовка засобів сучасної механізації та матеріалів для виконання робіт; практичне відпрацювання зі штукатурним агрегатом.
Досвідом організації роботи та стажування на базі навчально-практичного центру, його матеріально-технічним забезпеченням, сучасним обладнанням та можливостями його використання в освітньому процесі ознайомила викладач професійно-теоретичної підготовки Олександра НОВАК, ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище».
Доповідач представила розроблену майстрами виробничого навчання НПЦ закладу освіти технологічну картку, в якій описані технологічні процеси виконання машинного штукатурення.
Заключним моментом у проведенні семінару був перегляд відео «Сучасні засоби механізації штукатурних робіт, їх використання та підготовка до роботи» https://www.youtube.com/watch?v=mCfHWIPSFNY