2-3 листопада 2023 року українська історична спільнота об’єдналася для участі в заході, спрямованому на розгляд найактуальніших аспектів геополітичної ситуації в Україні. Організатором події виступив НМЦ ПТО у Сумській області, який став платформою для обміну думками та презентації актуальних досліджень у галузі історії та культурної спадщини.
Конференцію було проведено в партнерстві з: Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; ресурсним Центром професійного розвитку вчителя історії та громадянської освіти (кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін) Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка; Управлінням державної служби якості освіти у Сумській області; Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка; Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, кафедра методології та методики суспільних дисциплін; Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, кафедра всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання; Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, історичним факультетом, кафедрою всесвітньої історії та релігієзнавства; Всеукраїнською спілкою викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти (м. Київ); КЗ ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький».
Серед учасників конференції й міжнародні партнери: спільнота домашньої освіти за програмою «Класичні бесіди» (м. Рейнфорд, штат Північна Кароліна), РUBLIC ORGANIZATION TOUGHER MINISTRY, ATLANTA, GA, USA (США), Державний культурний заповідник у місті Кернаве (Литва), Казахстансько-американський вільний університет (Казахстан), PОLE UNIVERSITAIRE DE VICHY (Франція), Департамент оборони США (США), школи асоціації Transmettre (м. Кюссе, Франція), школа Benigamina (провінція Валенсія, Іспанія).
Під час пленарного засідання учасники конференції представили результати своїх досліджень, що відображають важливі аспекти вивчення сучасної геополітичної ситуації України. Тематика заходу охоплювала широкий спектр питань, включаючи аналіз російсько-української війни, підготовку викладачів суспільних дисциплін у контексті завдань Нової української школи, дослідження європейських цінностей в українській освіті, розвиток медіаосвіти та встановлення ефективних міжнародних відносин.
Секційні засідання об’єднали 53 викладачів історії закладів професійної освіти та стали майданчиком для презентації цікавих історико-дослідницьких проєктів за тематичними напрямами конференції. Кожен напрям відображав важливі аспекти сучасного життя України та спрямовував увагу на ключові виклики, з якими стикається країна в контексті глобальних змін.
Учасники події активно обговорювали та аналізували різноманітні аспекти історії, культури, освіти та виховання, демонструючи високий рівень експертизи та зацікавленість у поглибленні знань про власну країну.
Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція стала важливою подією, що сприяє розвитку діалогу та обміну досвідом серед істориків, освітян та всіх зацікавлених осіб, що працюють над вивченням та відтворенням історичних та культурних аспектів України.