11 квітня 2024 року відбувся методичний діалог «Технологія вебквест у методичному арсеналі сучасного голови методичної (циклової) комісії професійної підготовки», присвячений використанню технології вебквесту в роботі голів методичних (циклових) комісій професійної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти. У заході брали участь 65 педагогів.
Сучасна модель педагога передбачає готовність постійно навчатися та бути у творчому пошуку. У цьому контексті методичний діалог став платформою для обговорення впровадження інформаційно-комунікативних та цифрових технологій навчання. Особлива увага була приділена використанню технології вебквесту в умовах дистанційного та змішаного навчання.
Доктор філософії, медіатренерка та викладач Відокремленого структурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету» Наталія ПОНОМАРЕНКО акцентувала увагу на необхідності підвищення медіаграмотності педагогічних працівників у сучасних умовах.
Учасники заходу ознайомилися з методикою проведення гри-квесту «Океан педагогічних знань», яку представили методисти НМЦ ПТО у Сумській області – Юлія ВИСОЦЬКА та Олена ТЕМЧЕНКО.
Під час обговорення практичного досвіду використання технології вебквесту в діяльності голів методичних (циклових) комісій були представлені наступні приклади:
— заняття з елементами тренінгу «Професійна мобільність педагога», Євгенія ЧАУС,голова циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання залізничного та автотранспортного профілів ДНЗ «Білопільське ВПУ»;
- «Створення єдиного методичного контенту», Світлана ШЕВЧЕНКО,голова циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного та електрогазозварювального профілів ДНЗ «Білопільське ВПУ»);
- «Використання технології вебквесту в роботі циклової комісії професій сфери послуг та громадського харчування», Світлана КОЗУПИЦЯ,голова циклової комісії професій сфери послуг та громадського харчування ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну»;
— «Використання технології вебквесту в роботі голови методичної комісії з молодими педагогами», Жанна ЧИКАЛОВА,голова методичної комісії торговельного та ресторанного профілів ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»);
— «Використання технології вебквесту: нові можливості для організації ефективної роботи методичної комісії», Ірина КІРІК, голова методичної комісії комп’ютерних технологій ДНЗ «Шосткинський центр ПТО».
Підбиваючи підсумки відкритого діалогу щодо використання технології вебквесту голови методичних (циклових) комісій окреслили переваги її використання в навчанні, що сприятиме підвищенню якості освіти та професійної підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Матеріали методичного діалогу: https://drive.google.com/drive/folders/1QPbRk8CJ6_gXj9vZcOic5f1W7tCO7hZ5?usp=sharing