Тримаємо питання організації виховної роботи з пільговими категоріями учнів на постійному контролі

Постійно актуальним, нелегким та потребуючим особливої уваги є питання організації виховної роботи з пільговими категоріями учнів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Питання соціально-правового захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, нормативно-правові аспекти розглянуто 23 грудня 2020 року під час онлайн-семінару «Організація виховної роботи з пільговими категоріями учнів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

Заступники директора з навчально-виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти мали можливість поспілкуватися з Юрієм КАЛІНОВСЬКИМ, начальником служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, та Ольгою БЄЛІК, заступником директора Центру фінансово-економічного моніторингу та технічного забезпечення освітніх закладів.

Під час засідання у форматі «круглого столу» учасники заходу поділилися власним досвідом у роботі з пільговими категоріями здобувачів освіти, окреслили проблематику вирішення питань працевлаштування та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа.

Начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ акцентував увагу на особливостях системи, структури та діяльності служб у справах дітей в умовах децентралізації влади, зауважив про необхідність тісної співпраці служб та закладів освіти в досягненні єдиної спільної мети – забезпечення соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа.

 Заступник директора Центру фінансово-економічного моніторингу та технічного забезпечення освітніх закладів Ольга БЄЛІК надала роз’яснення щодо матеріального забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа в період навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, особливості нарахування соціальних та академічних стипендій учням пільгових категорій.

За результатами проведеного семінару учасники ознайомилися з переліком нормативно-правових актів, що регулюють діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти у сфері забезпечення правових, організаційних та соціальних гарантій учнів пільгових категорій, уніфікованим планом роботи з пільговими категоріями учнів на рік та зразками організаційно-розпорядчої документації з цього питання.

У 2020/2021 навчальному році в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області здобувають освіту 328 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, 166 дітей (осіб) з інвалідністю, 596 учнів із багатодітних сімей, 313 із малозабезпечених родин, 601 учень-напівсирота, 50 учнів, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 5 здобувачів освіти учасники АТО та ООС, 41 внутрішньо-перміщена осіба, 201 учень із сімей учасників АТО та ООС. У 7 закладах організовано навчання у спеціальних групах для 86 учнів із вадами розумового розвитку. Уперше у 4 закладах професійної (професійно-технічної) освіти відкриті інклюзивні групи, де поряд з іншими здобувачами освіти навчаються 5 учнів з особливими освітніми потребами.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Translate »