Патріотичне, громадянське виховання – стрижневий, основоположний напрям роботи викладачів предмета «Захист України» та керівників фізичного виховання

Для викладачів предмета «Захист України» та керівників фізичного виховання області проведено 26 лютого 2021 року в режимі онлайн семінар «Роль викладачів предмета «Захист України» та фізичного виховання у формуванні нового громадянина-патріота».

Відповідно до положень «Нової Української школи» було обговорено питання «Компетентнісна складова національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

 В області діють 7 центрів військово-патріотичного виховання на базі закладів П(ПТ)О. Керівник Регіонального Центру військово-патріотичного виховання ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» Володимир ФІЛІПОВИЧ, викладач предмета «Захист України», презентував досвід роботи з упровадження інноваційних форм, методів військово-патріотичного виховання на уроках та в позаурочний час, провів майстер-клас із упровадження інформаційно-комунікативних систем, платформ, модулів для цікавого, креативного викладання предмета «Захист України» на різних етапах уроку. Зацікавило слухачів презентовані відеоролики фрагментів уроків, позакласних заходів, не лише з учнями свого закладу, а й закладів загальної середньої освіти регіону. Викладачем складено програму навчання з Цивільного захисту, надання першої домедичної допомоги для викладачів, майстрів виробничого навчання закладу; продемонстровано налагоджений механізм співпраці з громадськими організаціями, військовими формуваннями, клубами області. Педагог висловив думку щодо необхідності проведення конкурсу військово-патріотичного спрямування серед Центрів військово-патріотичного спрямування.

  Досвідом роботи з національно-патріотичного виховання молоді в ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» поділилися заступник директора з виховної роботи Вікторія ТКАЧЕНКО, керівник фізичного виховання Алла ЗЕЛЕНІНА.

          Фахівці Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки презентували унікальний досвід роботи за напрямом військово-патріотичного виховання молоді шляхом організації та проведення командно-штабної гри «КАПІТАН СОНАР».

Для того, щоби своєчасно коригувати форми й методи впливу на формування оборонної свідомості учнівської молоді, організовуючи процес військово-патріотичного виховання в закладах П(ПТ)О, важливо уникати формалізму й одноманітності, насичувати учнів патріотичними емоціями та переживаннями, активно використовувати приклади мужності й звитяги захисників України як з історичного минулого, так і нинішніх воїнів-героїв, які боронили та боронять нашу державу від російської агресії.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Translate »