Удосконалення матеріально-технічного забезпечення, розширення інформаційного простору, упровадження новітніх технологій у освітній процес – пріоритетні напрями роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти під час ліцензування нової професії.
Заклади освіти Сумської області постійно проходять ліцензування та відкривають нові професії. За останні роки відкрито підготовку за такими професіями: «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)», «Офіс-адміністратор», «Бджоляр», «Екстрений медичний технік», «Рятувальник-верхолаз», «Рятувальник-хімік» та інші.
Традиційно на початку року для керівників закладів освіти, підприємств, установ та організацій, що здійснюють діяльність у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, проводиться семінар «Відкриття нової професії: вимоги сьогодення».
Учасників заходу ознайомлено з алгоритмом проведення ліцензування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти та вимогами до складання ліцензійної справи.
Практично опрацьовано заповнення відповідних документів.
Розглянуто Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.
До семінару, який проведено 08 січня 2025 року, долучилася Людмила ГАРМАШ, начальник відділу змісту освіти та організації освітнього процесу головного управління професійної освіти представники директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Під час семінару працівники закладів освіти мали можливість познайомитися з методичними напрацюванням у сфері ліцензування та е-ресурс «ЛІЦЕНЗУВАННЯ У СФЕРІ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ».